Już po raz kolejny zostaliśmy partnerem medialnym wyjątkowego wydarzenia jakim jest wrocławska edycja Międzynarodowego Tygodnia Coachingu. W tym roku, motyw przewodni to „doświadcz coachingu” i tym samym duży nacisk został położony na warsztaty i sesje coachingowe, w których będą mogli wziąć udział osoby, które w dniach 20-24 maja zarezerwują czas na działania rozwojowe.
Zapowiada się intensywnie, bo przed nami aż 18 warsztatów tematycznych, 5 webinarów, oraz 4 dni sesji coachingowych (również w formie online). Gościem specjalnym będzie Maciej Bennewicz i Anna Prelewicz, którzy opowiedzą o różnicach między mentoringiem, a coachingiem. Wszystko to podczas spotkania autorskiego połączonego z warsztatami. Organizatorem tego wydarzenia jest jest ICF Poland – krajowy „chapter” międzynarodowej organizacji International Coach Federation.
A teraz kilka słów od Danieli Tagowskiej – Dyrektora wrocławskiego oddziału ICF Poland:
- W tym roku, międzynarodowy tydzień coachingu odbywa się pod hasłem „doświadcz coachingu”. Skąd pomysł na taki motyw przewodni i co się pod tym kryje?
„Doświadcz coachingu”, to hasło MTC, do którego wracamy w całej Polsce po dwóch latach. Podkreślamy tym samym, że warsztaty kierujemy przede wszystkim do osób, które nie poznały coachingu, albo niektórych jego odmian na własnej skórze, a także do tych, których dotknęły działania uprawiane przez nieprofesjonalnych coachów. Jak dotąd coach nie jest w Polsce zawodem regulowanym. Organizacje takie jak ICF, czy Izba Coachingu dbają o propagowanie profesjonalnego coachingu poprzez organizację otwartych wydarzeń, do których należy MTC. Doświadczać coachingu można na różnych poziomach, za każdym razem wynosząc coś wartościowego, dlatego hasło nie ogranicza się do zachęcania wyłącznie osób mających dotychczas niewiele do czynienia z coachingiem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
- Do kogo jest kierowane to wydarzenie? Jaka jest grupa docelowa?
Tak na prawdę trudno byłoby wskazać grupę osób, do których to wydarzenie nie jest kierowane. Tematykę warsztatów dobraliśmy w taki sposób, by zainteresować zarówno osoby szukające inspiracji w rozwoju pozazawodowym, jak i środowisko biznesu. Szczególnie zależy nam na przedstawieniu korzyści z coachingu przedstawicielom działów HR dużych organizacji. Coaching zewnętrzny ma ogromny potencjał w kształtowaniu liderów i organizacji. Pragniemy, aby profesjonalni coachowie mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności i pokazać, że coaching ma wiele do zrobienia w różnych obszarach rozwijania kompetencji. Jeden z warsztatów kierowany jest do sportowców – „Pokonaj wyzwania i zwyciężaj – coaching sportowy”, prowadzący: Radosław Wyrzykowski. W programie znajdziemy również warsztat dla sprzedawców (Magda Falkowska, Fakty mówią, opowieści sprzedają), warsztat o coachingu językowym (Izabela Gradecka, Jak działa coaching językowy i czy jest dla mnie?) i wiele innych tematów ukierunkowanych na określone potrzeby.
- A czym nas zaskoczy tegoroczna edycja międzynarodowego tygodnia coachingu?
Największą niespodzianką, którą przygotowaliśmy będzie prelekcja otwierająca (połączona z warsztatem), którą poprowadzą Maciej Bennewicz i Anna Prelewicz z Instytutu Kognitywistyki Bennewicz. Maciej Bennewicz uznawany jest za jednego z największych autorytetów w dziedzinie coachingu. W swoim dorobku ma ponad 30 książek o tematyce coachingowej i mentoringowej. Po prelekcji będzie można zakupić książki i uzyskać dedykację autora. Zaskoczeniem dla niektórych może być temat prelekcji – „Mentoring Złote Zasady. Nowe oblicze rozwoju osobistego. Różnice i podobieństwa między coachingiem i mentoringiem”. Obchodzimy przecież Święto Coachingu, a tu w tytule Mentoring. Jest to jednak pozorna nieadekwatność, gdyż wzajemne powiązania i różnice między tymi dziedzinami są konieczne dla zrozumienia istoty coachingu. Nie ma też dobrego coachingu bez mentoringu, z którego powinni korzystać dbający o standardy coachowie. Dodatkowo dowiemy się kiedy wybrać coaching jako formę pomocy, a kiedy mentoring.
Wprowadzoną w tym roku nowością są indywidualne mini sesje coachingowe. Obok sesji na zapisy, dadzą możliwość doświadczenia coachingu z marszu, bez zapisów pomiędzy warsztatami lub w trakcie, w jednej z sal warsztatowych, gdzie będzie można napić się kawy przygotowanej przez baristę Cafe Sebastiono – partnera wydarzenia. Wprowadziliśmy udogodnienie organizacyjne – wszystkie warsztaty i mini sesje coachingowe odbywają się w jednym miejscu – w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (bud. B). To może stanowić zaskoczenie – dotychczas warsztaty były rozsiane po różnych lokalizacjach.
Niespodzianką jest również warsztat w języku angielskim „Manage your energy not just your time”, prowadzony przez Agnieszkę Walczak. To ułatwienie dla obcokrajowców oraz szansa dla tych, którzy chcą poćwiczyć komunikację w języku angielskim.
Wyciągamy kalendarze i notujemy datę: 20-24 maja! To będzie intensywny i inspirujący tydzień! W agendzie dużo się dzieje, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie! Więcej szczegółów tutaj:
Międzynarodowy Tydzień Coachingu – program wrocławski
A teraz mała niespodzianka dla naszych czytelników. Wpisując podczas zapisów hasło „uskrzydlamy” otrzymacie zniżkę na wybrany warsztat na 50% ceny! Link do zapisów znajdziecie tutaj.
Do zobaczenia już wkrótce!