Motywacyjne ładowanie akumulatorów: Ryzyko

wpis w: Dookoła Pracy | 16

       Motywacja opadła, a okoliczności nie sprzyjają? Kolejny zły dzień w pracy, bądź natłok obowiązków Cię przytłacza? A może po prostu poszukujesz inspiracji i pozytywnych treści? Czas na motywacyjne ładowanie akumulatorów! Każdego miesiąca, pojawiać się bedą tematyczne wpisy, w których zaproponujemy Ci książkę oraz krótki filmik z TEDexa w ramach motywacyjno-energetycznego doładowania. Całość okraszona cytatami. Motyw majowego wpisu, to „Ryzyko”.


„Zaryzykuj! Zaryzykuj cokolwiek! Nie dbaj o opinię innych, o ich głosy. Zrób dla siebie najtrudniejszą na świecie rzecz. Działaj dla siebie. Zmierz się z prawdą.” – Katherine Mansfield
„Statek w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki.” – John A. Shedd
„Szczęście sprzyja tylko ludziom zdecydowanym na wszystko” – Sławomir Rawicz
Richard Branson „Zaryzykuj – zrób to! Lekcja życia”

Książka jednego z największych wizjonerów i ryzykantów świata biznesu. Pokazuje, że warto iść własną ścieżką, podejmować ryzyko pomimo obaw i wierzyć, że nasz pomysł jest wykonalny. Nawet jeśli początkowo wydaje się być zupełnie inaczej.
Tim Ferriss „Smash fear, learn anything”
W tym 15-minutowym wystąpieniu, Tim Ferris rozkłada na czynniki pierwsze strach. Oswaja go. Pokazuje, jak osiągać niewyobrażalne rezultaty nawet jeśli jesteśmy przepełnieni niepewnością. Uzyskujemy odpowiedź na pytanie, jak sprawić, aby strach stał się naszym przyjacielem i wskazówką, która pcha nas we właściwym kierunku. Zobacz tutaj.