Hej!
Jesteśmy Klaudia i Łukasz. Z sukcesem pomogliśmy już ponad 100 osobom w zmianie zawodowej i przebranżowieniu. Nie jesteśmy doradcami zawodowymi ani coachami. Jesteśmy Twoimi Partnerami w Zmianie Zawodowej. Prowadzimy Dookoła Pracy z czystej pasji, gdyż jest to nasz dodatkowy projekt po godzinach pracy w IT (więcej O nas).
W Polsce jesteśmy prekursorami poszukiwania pracy metodami alternatywnymi. Odklejamy się od CV, wykorzystujemy polecenia i kontakty do znalezienia pracy. Wysyłanie dokumentów aplikacyjnych poprzez popularne portale pracy to jedynie dodatek, a nie główna metoda działania.
Dodatkowo uwielbiamy pracować z ludźmi świadomymi, dla których wartości i talenty są najważniejszą częścią zmiany zawodowej. Pomagamy Ci je odkryć i znaleźć swoje miejsce na Ziemi.
Etapy przebranżowienia - na którym Ty jesteś?
Mimo wbrew obiegowym opiniom przebranżowienie to nie jest skończenie określonej liczby kursów, zrobienie certyfikatów czy skończenie bootcampów. Jest to proces, niejednokrotnie żmudny i długi okupiony naszym czasem wolnym. Brzmi okropnie? Być może, jednakże odpowiednio planując swoją zmianę zawodową i podchodząc strategicznie do niej możemy uzyskać komfort psychiczny w głowie, skrócić czas przebranżowienia oraz krok po kroku zdobyć wymarzoną pracę w całkowicie nowej branży.
1. Proces przebranżowienia rozpoczyna się na długo przed wysyłką CV...W początkowym etapie najważniejsze jest zrozumienie jakie mamy wartości w życiu. Przykładem może być rodzina na pierwszym miejscu i wtedy delegacje służbowe nie wchodzą w grę. Następnie poznanie czy moje talenty pasują do określonego zawodu w IT. Nie każdy będzie nadawał się na testera gdzie drobiazgowość i cierpliwość to cechy nadrzędna. Z kolei nie dla każdego będzie scrum master mimo że nie potrzebuje programować.
2. Po dopasowaniu do określonej roli przechodzimy do procesu przebranżowienia. Planujemy dokładnie każdy krok, strategicznie szukamy wejścia do branży i zdobywamy tylko niezbędną wiedzę w nowej dziedzinie. W naszym programie "Przebranżowienie w 5 krokach" zaczynamy pracę z Tobą praktycznie od zera i wspieramy tak długo aż dostaniesz pracę w docelowej branży. Preferujemy tanie i darmowe kursy oraz social learning zamiast wydawania mnóstwa pieniędzy na bootcampy.
3. Ostatnim krokiem jest budowanie spójnego wizerunku osoby przebranżawiającej się na social mediach. Portale takie jak LinkedIn czy Facebook to idealne miejsca, aby zdobyć zaufanie Pracodawcy i wyróżnić się spośród 1000 innych Kandydatów wysyłających CV standardowymi portalami z ofertami pracy. W tej części najważniejsze są narzędzia docierania do tzw. ukrytego rynku pracy, a więc do osób decyzyjnych i managerów, którzy znając Ciebie - zarekomendują Cię na Twoje wymarzone stanowisko.
4. Jeśli cenisz sobie indywidualne podejście to dobrze się składa - w każdym z etapów powyżej podchodzimy do Ciebie indywidualnie, z pełnym wsparciem podczas Twojej zmiany zawodowej i pracujemy tak długo aż dostaniesz pracę w docelowej branży. Jeśli masz w sobie determinację i lubisz strategicznie podchodzić do tematu - na pewno znajdziemy wspólny język 🙂
Etapy przebranżowienia - nasze produkty
Wspieramy Cię w formie dopasowanej do Twojej potrzeb
Interaktywny Warsztat "Jaka Rola w IT jest dla Ciebie" --> poznaj czy IT jest w ogóle dla Ciebie i dopasuj rolę do swoich wartości i talentów.
Nie trać czasu na zmianę branży, gdzie docelowa rola będzie całkowicie nie dla Ciebie!
Więcej szczegółów: LINK
Zestaw narzędzi, po których już żadna zmiana zawodowa w przyszłości nie będzie Ci straszna.
Interaktywny warsztat grupowy „Przebranżowienie – jak znaleźć pracę i zdobyć doświadczenie dzięki LinkedIn?" - LINK Interaktywny warsztat indywidualne dla bardziej wymagających "Przebranżowienie na LinkedIn" - LINK Indywidualny program "Znajdź pracę na LinkedIn" - LINK
UWAGA! Nie prowadzimy samych audytów profilu na LinkedIn ponieważ jest to tylko jedna/pasywna część przy budowaniu swojej widoczności dla rekrutera. Nasze podejście jest holistyczne, a więc całościowe i oprócz działań na swoim profilu wypracowywujemy Twoją strategię docierania do decydentów zatrudniających w firmach oraz tworzymy (już jako formalność, wisienkę na torcie) CV rozwalające system! Napisz do nas i porozmawiajmy o Twojej indywidualnej strategii na zmianę.
Przykłady success stories naszych Klientów
Tomek z branży przemysłowej na testera w IT
“Gdybyś miał powiedzieć, jakie 3 rzeczy najbardziej pomogły Ci w przebranżowieniu, to co by to było?" Tomek: 1. Świadoma decyzja (która zapadała ok 4 miesiące) i po tej decyzji ani pół kroku wstecz.2. Dobry plan. W moim przypadku bardzo dobrze sprawdziła się mind mapa, która cały czas „żyła” i przyjmowała korekty. Do tego należy dodać jeszcze świadomość rozpiętości w czasie całego procesu. Wmawianie sobie, że przebranżowienie potrwa 3 miesiące to zrobienie krzywdy samemu sobie już na samym początku.3. Wsparcie na różnych płaszczyznach: żona, która dopingowała mnie od początku do końca, Wasze podpowiedzi odnośnie kolejnych kroków i potencjalnych błędów, których należy się wystrzegać oraz wsparcie mentora, z wieloletnim doświadczeniem. To jest idealne połączenie i recepta na sukces.”Ania z logistyki na product ownera w IT
"Przebranżowienie to proces, który uczy nas cierpliwości i wytrwałości w dążeniach. Są oczywiście momenty zwątpienia i właśnie wtedy niebagatelną rolę odgrywają ludzie, którzy są naszymi partnerami w zmianie. Opowiedz, kto wspierał Cię w tej zmianie i jakie stały przed Tobą największe wyzwania pod względem emocjonalnym"Ania: Wspierał mnie na pewno bardzo mój mąż, któremu też niełatwo było wciąż przejmować dzieciaki, gdy ja pracowałam na pełny etat, ogarniałam obowiązki domowe, analizowałam publikacje i spędzałam wieczory oraz weekendy na nauce. W pierwszej fazie zmian podjęłam się kursu księgowego, szkoły product ownera, innych bezpłatnych kursów, uczestnictwa w meetupach -najcenniejsze: Improwizatorium i w Agilexpres i wiele więcej [...]. Wspieraliście mnie Wy (Klaudia i Łukasz Jarych) - w wątpliwościach dotyczących docelowej roli, analizie kompetencji i dostosowania CV. [...] Pierwszymi testerami mojego CV byliście Wy [...] Wy pracowaliście nad nim najbardziej, by ukierunkować moje myśli, wskazać działania czy osiągnięcia...Kontakt
Masz pytania lub coś jest niejasne?